Dažniausiai užduodami klausimai

Tarpininkavimas perkant aukcionuose

Kodėl varta pirkti automobilį iš JAV ar Kanados aukcionų?

Pirkdami iš JAV ar Kanados aukcionų, sumokate iki 50% mažiau negu perkant jį Lietuvoje! Automobilį pargabenus ir sutvarkius, puikiai žinosite jo istoriją – patirtas avarijas, tikrą ridą ir kt. Be to, automobiliai iš JAV bei Kanados dažniausiai būna daug geresnės komplektacijos, lyginant su analogais Europoje.

Nuo ko pradėti, norint įsigyti transporto priemonę aukcionuose?

Paprasta! Susipažinkite su pirkimo proceso informacija, aukciono ir kitais mokesčiais. Išsirinkite transporto priemonę, kurią norite įsigyti, ir nuspręskite, kokią maksimalią sumą pinigų galite skirti ją įsigyjant.

Ką būtina žinoti prieš perkant automobilį aukcionuose?

Šiuose aukcionuose pardavėjas niekada neatsako už automobilio būklę ir parduoda jį tokį, koks jis yra realiu laiku pas pardavėją. Tos pačios nerašytos taisyklės galioja ir automobilio rakteliams, dėl kurių aukciono pardavėjas neprisiima atsakomybės. Visgi dingus rakteliams mūsų įmonės konsultantai būtinai atliks visus įmanomus veiksmus dingusiam raktui rasti. Jeigu jis net nebuvo aukcione, tai reiškia, jog rakteliai liko pas buvusį savininką ir jų jau nesusigrąžinsite.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis automobilį aukcione?

Turėkite omenyje, jog aukciono pardavėjai neprisiima jokios atsakomybės už parduodamus automobilius, todėl reikia būtinai atidžiai perskaityti visą apie automobilį pateikiamą informaciją ir, dar svarbiau, peržvelgti visas nuotraukas.

Netgi rekomenduojame patikrinti VIN numerį „Google“ paieškos sistemoje, nes pardavėjai kartais įdeda ne parduodamo automobilio nuotraukas. Patariame įvertinti ir paties pardavėjo bei draudimo kompanijos reputaciją ir, svarbiausia, niekada nepasikliaukite emocijomis – automobilis nėra daiktas, kurį galima įsigyti spontaniškai, tam reikia paskirti daug laiko.

Kam perkant automobilį reikalingas užstatas?

Užstatas užtikrina, jog jūs tikrai planuojate pirkti transporto priemonę. Užstatas yra prarandamas tuo atveju, jeigu laimėjus aukcioną pilnas mokėjimas nėra įvykdomas per 2 darbo dienas arba per 5 kalendorines dienas kartu kompensuojant ir aukciono baudą.

Laimėjau aukcione, per kiek laiko turiu sumokėti likusią sumą?

Laimėjus aukcioną mokėjimą privalote atlikti per 2 kalendorines dienas. Jeigu vėluosite, jums teks kompensuoti aukciono baudą (50 USD). Neužmokėjus likusios sumos per 3 kalendorines dienas, yra taikomas ir saugojimo mokestis (20 USD už dieną). Pavėluotą mokėjimą, baudą ir saugojimo mokestį privalote apmokėti per 5 kalendorines dienas, kitu atveju transporto priemonė bus grąžinta į aukcioną pardavimui, o jūs prarasite visą sumokėtą užstatą.

Ar galima tuo pačiu metu dalyvauti keliuose aukcionuose?

Taip, aukcionų, kuriuose galite dalyvauti, skaičius nėra ribojamas. Dalyvavimo aukcione sąlygos yra vienodos, nepriklausomai nuo to, ar dalyvaujate tik viename, ar keliuose aukcionuose.

Už kiekvieną transporto priemonę taip pat yra imamas avansas (kuris yra 10% jūsų maksimalaus statymo sumos, bet ne mažiau kaip 500 USD). Dalyvauti keliuose aukcionuose vienu metu yra geras sprendimas tuo atveju, jeigu norite įsigyti kelias transporto priemones. Ieškantiems tik vieno automobilio, to daryti nerekomenduojame, kadangi aukciono laimėjimo atveju neįvykdžius atsiskaitymo, užstatas nėra jums grąžinamas.

Kur galima rasti aukciono terminų paaiškinimus?

Visus aukciono santrumpų paaiškinimus galite rasti straipsnyje "Automobilių aukcionų terminų paaiškinimai".

Transportavimas iš JAV ir Kanados

Kiek kainuoja transporto priemonės pakrovimas ir plukdymas iki Klaipėdos uosto?

Kaina priklauso:

  • Nuo transporto priemonės tipo (lengvasis automobilis, motociklas, keturratis ar kt.);
  • Nuo transporto priemonės masės ir matmenų;
  • Nuo transporto priemonės pakrovimo vietos (galimi JAV uostai: New York, Chicago, Houston, Savannah, Los Angeles, Miami, Norfolk, Seattle).

Orientacinę plukdymo kainą galite sužinoti skiltyje „Skačiuoklės“.

Kiek laiko transporto priemonė keliaus į Lietuvą?

Kelionė į Lietuvą gali užtrukti nuo 6-ių iki 12-os savaičių. Įtaką kelionės laikui gali daryti didžiulė apkrova JAV uostuose, gamtos veiksniai, dokumentų iš aukciono vėlavimas – dėl visų šių veiksnių ypač retais atvejais transporto priemonės kelionė gali užtrukti ilgiau negu įprastai maksimalus 12-os savaičių laikotarpis.

Kaip galima sužinoti transporto priemonės buvimo vietą?

Vos tik transporto priemonė patenka į vežimo konteinerį, informuojame pirkėją apie preliminarų transporto priemonės atvykimo į Lietuvą laiką. Automobiliui pasiekus šalį, vyksta išmuitinimo procesai ir dokumentų tvarkymas – visa tai užtrunka maždaug dar vieną savaitę.

Kokiu būdu vyksta transporto priemonės atsiėmimas Lietuvoje?

Įsigytą transporto priemonę galima atsiimti Klaipėdoje arba ją galime pristatyti į jūsų nurodytą adresą visoje Lietuvoje.

Tarpininkavimas mutinės procedūrose

Kokie muito mokesčiai yra taikomi transporto priemonėms iš JAV ir Kanados?

Transporto priemonėms iš JAV ir Kanados yra taikomi šie mokesčiai:

  • 10% importo mokestis (skaičiuojamas nuo transporto priemonės pirkimo JAV sumos kartu su visomis transportavimo išlaidomis);
  • 21% standartinis PVM mokestis nuo bendros vertės (transporto priemonės pirkimo JAV suma kartu su visomis transportavimo išlaidomis ir importo mokestis).

Jeigu įsigytos transporto priemonės vertė yra labai maža, muitas skaičiuojamas pagal transporto priemonės rinkos kainą. Jeigu transporto priemonė dalyvavo auto įvykyje, turto vertintojai apskaičiuoja detalių ir remonto darbų mokesčius ir jie yra atimami nuo bendros vertės.


Tarpininkavimas parduodant automobilius Europoje

Ką būtina žinoti prieš parduodant automobilį?

Parduodamas automobilis privalo būti techniškai tvarkingas, neturėti paslėptų defektų. Prieš parduodant transporto priemonę, ji turi būti nuodugniai patikrinta. Taip pat pardavus automobilį, jam turės būti suteikta garantija, todėl visi tvarkymo darbai turi būti atlikti ypač kokybiškai.

Kiek gali užtrukti automobilio pardavimas?

Automobilio pardavimo laikas priklauso nuo automobilio tipo, norimo pelno ir automobilio būklės. Deja, bet negalime jums pažadėti ir garantuoti tikslaus pardavimo laiko, bet užtikriname, jog potencialūs pirkėjai visada tinkamai informuojami apie automobilį ir mes visada dedame visas pastangas, kad pardavimas įvyktų.

Neradote ieškomos informacijos?
Klauskite, mes atsakysime.